تبلیغات
پـــــــــــــــــــــــرواز - امام خمینی: به آقا محسن بگوئید خط مقدم نرود، حفظ جان ایشان، واجب است.
شما مرا می شناسید. در دوران دفاع مقدس، سه بار نزدیک بود اسیر شوم، چون تا از شناساییِ کامل دشمن، قبل از عملیات، مطمئن نمی شدم، دستور حمله را نمی دادم. در صحنه جهاد اقتصادی هم، همینگونه است، زوایای گوناگونِ اقتصاد کشور را بررسی و برای آن برنامه دارم.'

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، " دکتر محسن رضایی در گفتگوی ویژه خبری(پنجشنبه گذشته 9/3/1392) پیرامونِ شناساییِ کامل از مشکلات اقتصادی کشور گفت: شما می دانید من اقتصاد کشور را کاملا شناسایی کرده ام. بیش از بیست سال است در این زمینه مطالعه کرده ام، برنامه ام در این زمینه، جامع و براساس واقعیات است. شما مرا می شناسید. در دوران دفاع مقدس، سه بار نزدیک بود اسیر شوم، چون تا از شناساییِ کامل دشمن، قبل از عملیات، مطمئن نمی شدم، دستور حمله را نمی دادم. در صحنه جهاد اقتصادی هم، همینگونه است، زوایای گوناگونِ اقتصاد کشور را بررسی و برای آن برنامه دارم."

 

بمناسبت سالگرد رحلت حضرت امام(ره) و با توجه به اظهارات دکتر رضایی در گفتگوی ویژه خبری، یادآوریِ یکی از خاطرات ایشان که سالها قبل در خصوص "عملیات بدر" مطرح کرده اند، خالی از لطف نیست.


محسن رضایی در مصاحبه ای در سال 1373 از خاطرات عملیات بدر گفته است:


عملیات بدر در روز بیستم اسفند 1363 شروع شد. یک روز قبل از آغاز عملیات، آیت ا... توسلی از بیت حضرت امام(ره) تماس گرفتند و گفتند:


امام فرمودند: به آقا محسن بگوئید خط مقدم نرود، حفظ جان ایشان، واجب است.


موضوع از این قرار بود که یکی دو روز قبل از آن، شهید محلاتی در جبهه بودند. فرماندهان، بدون اطلاع من، به ایشان گفته بودند آقا محسن، خیلی به خط مقدم می رود، این، خطر ناک است، شما بنحوی این مسئله را به امام برسانید که ایشان را منع کنند. شهید محلاتی بلافاصله پس از مراجعت به تهران، موضوع را از طریق آقای توسلی به عرض حضرت امام(ره) رسانده بود که امام فرموده بودند: به آقا محسن بگوئید خط مقدم نرود، حفظ جان ایشان واجب است.


وقتی آیت ا... توسلی این دستورِ حضرت امام(ره) را به من ابلاغ کردند، من پیغامی را مکتوب کردم و برادرانِ دفتر اینجانب، آنرا با کد و رمز به آقای انصاری(دفتر حضرت امام(ره)) منتقل کردند.


متن پیغام اینجانب به محضر حضرت امام(ره) این بود:


 

  " محضر مبارک حضرت امام خمینی روحی فداه


با سلام و عرض ادب، امر حضرتعالی، واصل و مطاع است.


چند نکته باستحضار می رسد:


1ـ گاهی اوقات، برای آنکه از شناسایی های قبل از عملیات مطمئن شوم و ابهامم برای صدورِ دستورِ حمله، مرتفع شود ناچارم خودم به منطقه دشمن بروم تا اطمینان حاصل کنم.


2ـ گاهی اوقات، در حین عملیات، گره ای در کارِ عملیات، بوجود می آید که جز با حضور خودم، گشوده نمی شود و حاضر شدنم در منطقه درگیری، ضرورت می یابد.


3ـ گاهی اوقات، در گرماگرمِ عملیات، برای تقویتِ روحیه فرماندهان، حضورم در محدوده درگیری، لازم می شود.


هرچه حضرتعالی امر بفرمائید عمل می کنم."


آقای انصاری، پیغام مرا خدمت حضرت امام(ره) تقدیم و خیلی سریع، پاسخ آن حضرت را ابلاغ نمودند که:


" امام فرمودند: به آقا محسن بگوئید، تشخیص، با خودِ شماست، ملاحظات امنیتی را رعایت کنید."

http://rezaee.ir
طبقه بندی: سیاسی،

تاریخ : پنجشنبه 24 بهمن 1392 | 10:00 | نویسنده : حسین | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • قمرالعشیره