تبلیغات
پـــــــــــــــــــــــرواز - فیلم/ اسلامیّتِ عالمان، نه مداحان!

روایت هاشمی از اسلام و آزادی

فیلم/ اسلامیّتِ عالمان، نه مداحان!فضای آزاد اسلامی هم روشن است.«لا اکراه فی الدین»، این جمله را اگر دست هر گروهی بدهیم که خدا چنین با صراحت می فرماید، از این کلام الهی ،خفقان را نمی فهمند از این جمله آزادی بیان می فهمند. دانشگاه آزاد اسلامی نباید کلمه آزادش را فراموش نکند البته در چهارچوب اسلامی، منتهی اسلامی که مرجع تقلیدش، مداحی نباشد مرجع تقلیدش دانش واقعی علماء باشد...

hashemirafsanjani.ir - آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی صریح در اجلاس دانشگاه آزاد اسلامی بر "اسلامیت آزاداندیش و عالمانه، نه اسلامیت شعاری مداحان" تاکید کرد.

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به درخواستهای مکرر مردمی، فیلم و متن این سخنان را منتشر کرد که در پی می آید:

باید در فضای آزاد و منطقی دانشگاه و دانشجو و استاد و مدیر کار بکنند چرا که ما از فضای آزاد به جایی می رسیم. هیچ کشوری از سانسور و فشار آوردن افکار تحمیلی به دانشمند و دانشجو به جایی نمی رسد، کشورها به هرجایی رسیدند در فضای آزاد رسیدند.

فضای آزاد اسلامی هم روشن است. خداوند به ما یک تابلو داده است. این تابلو را باید شما در همه دانشگاه داشته باشید ."وبشر عباد الذین یستمعون القول و یتبعون الاحسنه". بندگان خاص خدا آنهایی هستند که گوش می دهند به حرفهای دیگران تا  بهترینش را انتخاب کنند.

«لا اکراه فی الدین»، این جمله را اگر دست هر گروهی بدهیم که خدا چنین با صراحت می فرماید، از این کلام الهی ،خفقان را نمی فهمند از این جمله آزادی بیان،آزادی رفتار، آزادی کردار را در چهارچوب مقررات هر نظام می فهمند.

من فکر می کنم دانشگاه آزاد اسلامی نباید کلمه آزادش را فراموش نکند البته در چهارچوب اسلامی، منتهی اسلامی که مرجع تقلیدش عوام شعاری و مداحی نباشد مرجع تقلیدش دانش واقعی و علمی علماء و فقهاء باشد...

مشاهده و دریافت فیلم در بخش رسانه همین خبر.

عکس: حجت سپهوند.
طبقه بندی: علمی، سیاسی،

تاریخ : جمعه 16 اسفند 1392 | 07:09 | نویسنده : حسین | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • قمرالعشیره